תיקון והחלפת משאבה טבולה

תיקון והחלפת משאבות ביוב

מהי משאבה טבולה? משאבה טבולה היא משאבה שנמצאת כדרך קבע בתוך המים/הביוב ומכך נובע שמה משאבה טבולה.
דרך פעולתה ותפקידה – אל משאבה זו מחובר מצוף שתפקידו להפעיל באופן אוטומטי את המשאבה בכל פעם שמפלס המים/הביוב מגיע לגובה מקסימאלי שנקבע בעת התקנת המשאבה ובכך מפעיל את המשאבה הטבולה עד להורדת מפלס המים/הביוב לנקודה הרצויה.

תקלות נפוצות של משאבות טבולות

תקלות נפוצות – התקלות השכיחות ביותר הן “תפיסה” של מנוע המשאבה על ידי לכלוך הקיים בביוב.
האויב מספר אחת של המשאבה הטבולה הם המגבונים!!! המשאבה הטבולה אינה מסוגלת לפנות אותם ובכך הם תופסים את מנוע המשאבה וגורמים לה להישרף.

דרך שמירה על משאבה טבולה-לא לזרוק מגבונים או מוצרי הייגינה נשית לשירותים.
אחת לשנה מומלץ לשאוב את בור המשאבה הטבולה ולנקות אותו מלכלוך על ידי ביובית.

אנו בד”ר ביוב ממליצים לא לנסות לפתור בעיות ב משאבה טבולה באופן עצמאי בגלל סכנה של היתחשמלות והריסת הקונסטרוקציה המחברת את המשאבה לביוב.
אנו בד”ר ביוב עובדים אך ורק עם משאבה טבולה בעלת תו תקן ובתוצרת האיכותית ביותר המגיעה עם מפסק בטחון מובנה שתפקידו למנוע מהמשאבה הטבולה להישרף ברגע שהמנוע שלה נתפס ובכך “להציל” את המשאבה.
לכן אנו בד”ר ביוב מעניקים שנה אחריות על כל התקנת משאבה חדשה שאנו מתקינים.

משאבות טבולה ותפקידן

מדובר למעשה במשאבות שמותקנות באופן קבוע באזורי הניקוז של צנרת המים, או לחילופין במקומות שמכילים מים ואז המשאבות טבולות בנוזלים לאורך כל הזמן. רצוי להשתמש במשאבות בשני מצבים עיקריים:
1. בורות ספיגה: אם הבניין שלכם בנוי בדיוק במקום אליו המים מתנקזים ויש איזושהי בעיה בפעולת הניקוז, בור ספיגה נועד למנוע את ההצפה. התפקיד של בור הספיגה הינו ניקוז הפסולת והמים שהצטברו בזמן ההצפה. המשאבה תתחיל לפעול במידה ומפלס המים בבור יעלה על גובה מסוים, היא תשאב את הפסולת והמים המצטברים ותעבירם אל עבר צנרת הביוב המרכזית.

2. בריכות שחיה: במצב של בריכות שחיה, מדובר למעשה בחובה. המשאבות שואבות את מי הבריכה ומעבירות אותם לטיהור. מדובר במערכת מים סגורה ועל כן החשיבות של טיהור המים בכל עת היא משמעותית.

כיצד לבחור משאבה טבולה?

בחרנו עבורכם בד”ר ביוב שני פרמטרים מהותיים על מנת לסייע לכם לבחור במשאבת הטבולה הנכונה:
1. גודל: חשוב להקפיד על בחירה של משאבה בגודל מתאים. לדוגמא, משאבת טבולה לבריכת נוי אינה זהה למשאבת טבולה עבור בריכת שחיה פרטית, וכמובן שלא עבור בריכת שחייה ציבורית, שם המשאבה צריכה להיות גדולה כדי להכיל את כל כמות המים.
2. תפקיד: יש להבין תחילה איזה תפקיד תרצו שהמשאבה תמלא. האם עליה למנוע הצפות? האם מטרתה הוא טיהור המים? מה כמות המים שהיא יכולה להכיל?