שירותי ביובית

שירותי ביוביתיש אנשים אשר אינם יודעים מהי ביובית ומעולם לא שמעו עליה. אלו הם האנשים ברי המזל אשר אף פעם לא נתקלו בבעיה זו או אחרת בקווי הביוב. לעומת זאת, יש אנשים אשר חוו בעיות במערכות הביוב ומכירים היטב את רכב הביובית, אך עדיין כיוון שהם אינם מומחים בתחום ציוד לשטיפת קוו ביוב, הם יכולים לומר שמדובר על משאית שעליה מיכל גדול וצינור, אך מעבר לזה הם אינם יודעים דבר. במאמר זה נספק לכם את כל המידע אותו יש לדעת אודות הביובית וכל היתרונות המשויכים לה.

מהי הביובית?

כלי רכב גדול שעליו מיכלית אשר פועלת באמצעות משאבת לחץ מים ומשאבת וואקום ויכולה לפתור בעיות רבות בתחום סתימות של צנרת הביוב. כיום, יש סוגים שונים של רכב ביובית ויש מערכות שונות המותקנות על רכב זה. הראשונה, היא ביובית שהפונקציה היחידה אותה היא מסוגלת לבצע היא שאיבה. בדרך כלל משתמשים בכלי רכב זה כאשר יודעים ספציפית מה הבעיה וכאשר לא נדרש רמה גבוהה של שאיבה. הביובית השנייה היא ביובית בה קיימת משאבת לחץ מים ואילו כלי הרכב השלישי הוא זה שרובינו מכירים , שכן הוא הפופולארי ביותר. כאן מדובר על משאית משולבת אשר כוללת אפשרות של שאיבה ואפשרות של שימוש בלחץ מים.

המערכות הקיימות על הביובית

ביוביות עם מערכת ישנה – כאן מדובר על אותם רכבים שבהם המנוע העליון ממוקם בין המיכל לבין התא של הנהג. במערכת זאת כמעט ולא משתמשים היום כי היא לא נוחה ובכדי לשלב מצב של שאיבה או מצב של לחץ מים היה צריך לעצור את כל המערכת ולהעביר למצב בו היו מעוניינים.

הביובית הנפוצה בישראל – כאן מדובר על אותם כלי רכב בהם יש מערכת משולבת של שאיבה ולחץ מים. אמנם המנוע עדיין ממוקם בחלק העליון אך הוא מחובר באופן ישיר למשאבה של לחץ המים והמערכת של השאיבה מחוברת באופן נוח דרך המערכת ההידרואלית של הרכב. שתי המערכות עובדות בנפרד ולא צריך להפסיק את הפעולה של האחת וזאת על מנת להתחיל את פעולתה של השנייה.

הביובית החדישה ביותר – עדיין לא נעשה שימוש רב בביובית זה בישראל. כאן מדובר על רכב בו שתי המערכות מחוברות יחדיו ל- PTO של המשאית וזאת באמצעות המערכת ההידרואלית. כאן אין צורך במנוע עליון והחיסכון הוא משמעותי מבחינת משקל הרכב (חיסכון של כמעט חצי טון).

מתי צריך להזמין ביובית?

על מנת שמערכת הביוב תעשה את עבודתה בצורה תקינה היא צריכה לזרום ללא כל הפרעה. אך כאשר כמות גדולה של זבל מצטברת באותה הנקודה היא עלולה ליצור פקק, ובעקבות כך נדרש להזמין ביובית. ברוב המקרים תוכלו לקבל את השירות הזה מסביב לשעון, גם בשעות הלילה המאוחרות, נתון זה קריטי עבור מסעדות או עסקים אשר פתוחים בכל שעות היממה ויכולים להיתקל בבעיות בניקוז גם בשעות מאוחרות. מסעדות ועסקים שונים לא יכולים להשאיר את מערכת הניקוז סתומה, שכן זה עשוי לגרום לריח רע מאוד. לשם כך הם יקראו לביובית על מנת לתקן את המצב, ולהחזיר את מערכת הביוב לזרימה תקינה.

סיבה נוספת שבגינה תצטרכו להזמין ביוביות באופן מידיי היא שריח של ביוב יכול להיות רע במיוחד. לכן גם בבית הפרטי שלכם לא תרצו שהריח הזה יישאר לזמן רב, דבר שעלול לגרום לכל הרהיטים והבגדים בבית לספוג את הריח. לכן על מנת שתוכלו לקבל את השירות המהיר של הביובית תצטרכו לדעת מתי אתם חייבים להזמין אותה במהירות האפשרית. כמובן שגם קיימים מקרים שבהם לא תצטרכו להזמין איש מקצוע על מנת שיפתור לכם את הבעיה, ותוכלו לפתור את הבעיה באופן עצמאי. על מנת שנוכל להסיר את כל הערפל מהנושא, החלטנו להסביר לכם במדויק מהם המצבים שבהם חייב לקרוא לביובית.

הזמנת ביובית במקרה של סתימה

הסיבה הנפוצה ביותר שבגינה תצטרכו להזמין ביובית היא עקב סתימה במערכת הניקוז הביתית או במערכת הניקוז המקושרת לעסק שלכם. מדובר בסיטואציה לא נעימה שבה כל הביוב עשוי לעלות על גדותיו ולפגוע בצורה ניכרת באורח החיים שלכם עד שהבעיה תתוקן. כמובן שבמקרה כזה אין לכם יותר מידיי ברירות ותצטרכו מיד להזמין איש מקצוע. ככל שתזמינו את איש המקצוע מוקדם יותר כך הבעיה תיפתר במהירות גבוהה יותר, ואתם תוכלו לחזור אל השגרה תוך זמן קצר. עליכם לזכור כי ככל שיותר מי ביוב יעלו מעלה, כך מערכת הניקוז של הביובית תצטרך לעבוד בצורה ממושכת יותר על מנת שהיא תשאב הכול. לכן במקרה כזה אין לכם מה להסס, מה שאתם צריכים זה להזמין במהירות האפשרית איש מקצוע שיגיע עד אליכם עם ביובית וימצא את הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

הזמנת ביובית לצורך בדיקת מערכת הניקוז

אנשים רבים לא יודעים זאת, אך אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה יכולים לדעת במדויק את מצב הצנרת בדירה או במשרד שלכם. מדובר בדבר משמעותי מאוד שיכול לעזור לכם לאתר בעיות, וכך למנוע מצבים שבהם יהיו לכם בעיות במערכת הניקוז. בעיות במערכת הניקוז יכולות להיות משמעותיות מאוד ולפגום בצורה ניכרת באורח החיים שלכם, ולכן אם תעשו בדיקה מקדימה תוכלו למנוע מעצמכם לא מעט עוגמת נפש. בנוסף ברגע שאתם מזמינים ביובית היא תוכל לפתור את הבעיות שאותן היא מגלה, וכך אתם תוכלו להיות עם ראש שקט ולדעת שאתם עשיתם את מירב המאמצים על מנת לשמור על הצנרת בדירה שלכם תקינה לחלוטין. ברוב המקרים תצטרכו לעשות בדיקה מהסוג הזה כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, או אם יש ברשותכם דירה ישנה שמערכת הניקוז בה מתחילה להישחק.

הזמנת ביובית עבור שאיבת מי תהום

כאשר חברות בנייה שונות מעוניינות להקים תשתיות למעליות, למקלטים או לחניונים הם נדרשים לשאוב את מי התהום על מנת שלא לפגוע בתשתיות הקיימות. הזמנת ביובית תפתור את הבעיות במהירות, ותגרום לכך שיהיה ניתן לבצע את הפעולה בתוך זמן קצר. כמובן שרק שאיבה ברמה איכותית תגרום לכך שתוכלו לחזור לשגרה ולהמשיך את הבנייה ללא כל עיכובים. לכן חשוב מאוד להזמין את הביובית ולא לחפש פתרונות אחרים שיכולים להיות זולים יותר, אך הסיכון שמא הם יפגעו בתשתיות הופך להיות מהותי. החוכמה היא לדעת לבחור את האופציה הנכונה מבין המבחר הקיים, אך באותה הזדמנות גם לבחור את אנשי המקצוע שאיתם תרצו לעבוד. בטח כאשר מדובר בשאיבת מי תהום שחייבים להתבצע במהירות ובתוך זמן קצר. לכן אל תהססו לפנות אלינו! אנו נשמח להעמיד לרשותכם את ביוביות ברמה הגבוהה ביותר על מנת לספק לכם מגוון רחב של שירותים. כי אי אפשר לדעת מתי הפעם הבאה שתצטרכו להזמין לדירה שלכם ביובית.
דברים נוספים אותם חשוב לדעת על ביובית הם ששימוש ברכב זה חייב באישור מטעם המשרד להגנת הסביבה. יש ביוביות נמוכות וביוביות גבוהות. הגבוהות הן לרוב אלו שאנו רואים ברחוב ואילו בנמוכות משתמשים בחניונים ובשאיבה במקומות נמוכים. בנוסף, לא לכל החברות העוסקות בתחום האינסטלציה יש ביובית והפעולות אותן הביובית יכולה לבצע הן פתיחה של סתימה בצנרת הביוב, שטיפה של הצנרת, פינוי של לכלוך מבורות, שאיבה של בורות ספיגה, ביוב והצפות.

 

שירותי ביובית במרכז | שירותי ביובית בשרון