שטיפת קווי ביוב

שטיפת קווי ביובבתחום של טיפול בנושאי ביובית סתימות וביוב חשוב תמיד לשמור ולהקפיד על איכות הסביבה, כלומר לשמור על פי החוק על כל התקנות בנושאי מניעת זיהום במים, לגבי הטיפול בשאיבה של בורות רקב, המשרד להגנת הסביבה חוקק חוקים מאד ברורים ומוגדרים בנושאים אלו. פעולת הטיפול בסתימות אינה מסתיימת רק בתחזוקה של קווי הביוב ובשטיפתם כדי שמצבים נוספים של הצפות לא יתרחשו, אלא לאחר שאיבת מי הביוב יש לרוקן אותם על פי חוק במקום המוגדר לכך בלבד על מנת למנוע גם את זיהום הסביבה והחדרה של חומרים מזיקים לאדמה או למי השתייה של הציבור.

שטיפה של קווי ביוב לשמור על התקנים המחמירים

שאיבה של ביוב ושטיפה של קווי ביוב נדרשים לפעולה מקצועית תחת הקפדה על כל התקנים של המשרד לאיכות הסביבה, אלו תקנים מחמירים על פי חוק ומטרתם לשמור על איכות הסביבה בכדי למנוע בין היתר גם מצב בו חודרים למי השתייה שמנים, מתכות, רעלים שונים, חומרי פסולת וכל חומר אחר שעלול להיות מסוכן לציבור או להזיק לו.

שטיפות קווי ביוב למנוע חדירה של זיהומים סביבתיים חמורים

כל הפינוי והשאיבה של ההצפות צריכה להיות בכפוף לשמירה קפדנית על איכות הסביבה, על פי התקן הקבוע בחוק ובהסמכה הראויה בלבד. ההוראות בנושא מניעת זיהומים במים הן ברורות על פי הקבוע בחוק ויש לבצע זאת על פי אישור מורשה של בלבד. לעיתים בתי עסק רבים נדרשים לאישור באופן קבוע, כמו מסעדות, מפעלי מזון גדולים או בתי מלון, כל עסק למעשה צריך לקבל אישור בכל התהליך הזה על פיו ניתן לפנות שומנים ולהתחיל בשאיבה באזור המיועד. גם נושאים כמו פינוי של שפכים צריכים להיות על פי החוק של משרד הבריאות להגנה על איכות הסביבה, ישנם אזורים מורשים על פי חוק שם ניתן להשליך את פסולת השפכים, לשאוב את השפכים מהביוב ולהעביר אותם לבור המיועד לקליטת שפכים אלו. כלומר מדובר בתהליך מורכב לחלוטין וחשוב ביותר שמטרתו למנוע כל מצב של זיהום במים או חדירה של פסולת המזהמת את הסביבה למקומות אחרים. תקנות המים ברורות על פי החוק ומטרתן למנוע כל מצב של זיהום המים, חשוב לזכור שחומרים אלו עלולים להיספג באדמה ועל כן ליצור זיהום סביבתי מקיף הרבה יותר וכן זיהום במקורות המים, ולכן יש להקפיד על המקום הייעודי להשלכת פסולת זו.

שטיפת קווים של ביוב – על מה מדובר?

מעוניינים לדעת מהו שירות שטיפת קווי ביוב? רוצים לדעת מה היתרונות של שירות זה? מעוניינים לדעת כיצד מבצעים פעולה זאת? התחילו לקרוא מאמר זה והגיעו להחלטה האם שירות זה עונה על הצרכים שלכם. הבה נתחיל..

מה המטרה בשטיפת קווי ביוב?

המטרה של הזמנת שירות שטיפות קווי ביוב היא לפתוח סתימות ו/או לחטא ולנקות את מערכת צינורות הביוב. תהליך זה נועד על מנת למנוע מצב של הצטברות מיני שאריות של צואה וסוגים שונים של צמחים אשר גדלים בצנרת, דבר שיכול לגרום להפרעת הזרימה של מי הביוב וכן לזיהום כללי של המים אשר עוברים באותו צינור. נכון להיום ניתן להזמין שירות זה במקרה בו יש בעיה או במקרה ובו מעוניינים בתהליך מניעתי.

מתי כדאי להזמין שירות זה?

תקלה – באם קו הביוב באיזור שלכם נסתם וזאת משום תחזוקה לקויה או מעבר מסה גדולה של פסולת, חשוב לפעול מהר ולהזמין שירות שטיפת קווי ביוב מחברה בעלת מוניטין מוצלח המומחית בתחום זה. טיפול מהיר יבטיח לכם שהבעיה לא תהפוך לחריפה יותר וההוצאות הכספיות שלכם לא יאמירו. באם לא תטפלו בבעיה במהירות או תוודאו שאתם מזמינים חברה שאכן מומחית בכל הקשור אל חיטוי של מאגרי מים וניקוי של קווי ביוב, יש בהחלט סיכוי לא קטן שתתרחש הצפה של הביוב.
טיפול מניעתי תקופתי – אפשרות שנייה היא להזמין שירות זה מדי תקופה וזאת על מנת למנוע מצבים לא נעימים של סתימות וזיהומים בקווי הביוב. כאן המומחים יגיעו ויבצעו שטיפת קווי ביוב וישטפו החוצה את כל אותו לכלוך שהצטבר בצינורות.

ממילים למעשים – כיצד מתבצעת שטיפת קווי ביוב?

ההמלצה הראשונה שלנו הייתה לפנות אך ורק לחברה שמומחית בתחום שירות זה וזאת משום שחברות אלו מעסיקות מומחים בתחום ומחזיקות בציוד ייעודי באמצעותו ניתן לבצע את העבודה ביסודיות, במהירות ובקלות. הרי אף אחד מאיתנו אינו מעוניין לסבול מהצפה של הביוב, דבר שיגרום להוצאה כספית ניכרת, לריח לא נעים ולמפגע תברואתי ברחוב או באתר בו נמצאים קווי הביוב. החברה תשלח מכונה מיוחדת לשטיפת קווי ביוב. מכונה זו בעלת לחץ אטמוספרי גבוהה, מיועדת לשטיפה בלחץ. כלי נוסף בו משתמשים למטרת שטיפה וניקוי הוא הביובית. דהיינו, משאית מיוחדת עליה מותקן מיכל מים ענק וצינור אשר משמשת להתזת מים בלחץ גבוה אל הצינורות הסתומים וסילוק הפסולת אשר סותמת את הצינורות אל מחוץ לצינור.

חוק ותקנים – חשוב להקפיד

חברה מקצועית ובעלת ניסיון ומוניטין מוצלח בתחום היא חברה שתמיד תקפיד על החוקים והתקנים הקיימים לגבי פעולת שטיפת קווי ביוב. חברה זו תקפיד על כל הקשור אל איכות הסביבה. תיישם את כל התקנות בכל הקשור אל מניעת זיהום מים, ריקון מי הביוב שנשאבו באותו מקום מוגדר המיועד לכך וזאת על מנת למנוע זיהום של הסביבה ועוד.

שטיפת קווי ביוב במחירים חסרי תקדים

אנשים רבים לא יודעים זאת אך כאשר אתם מקלים שירות של שטיפת קווי ביוב אתם יכולים לחסוך לא מעט כסף בעתיד. מדובר בפעולת התחזוקה הטובה ביותר שיכולה לשמור על מערכת הניקוז שלכם תקינה ובריאה לאורך השנים, וכך תחסכו לא מעט כסף שתאלצו לשלם על תיקונים או בעיות שעלולות להיווצר במערכת הניקוז. בתי עסקים רבים מודעים לחשיבות של שטיפת הביוב, אך אנשים פרטיים חושבים כי אצלם זוהי פעולה לא נחוצה – אך זוהי טעות משמעותית שאם תכירו בה, תוכלו להגיע למצב שבו מערכת הניקוז שלכם תישאר תקינה לאורך שנים רבות.

מתי צריך לבצע שטיפת קווי ביוב?

אחת מהשאלות החשובות ביותר שצריך לתת עליהן תשובה זה מתי מומלץ לבצע שטיפה מלא לקווי הביוב? הרי מדובר בפעולה שלא צריך לבצע בתדירות שבועית או חודשית, ולכן חשוב מאוד שתכירו את הנורות האדומות שיכולות להתריע בפניכם כי אתם חייבים לבצע שטיפה של קווי הביוב. כמובן שתמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לקבל מענה ישיר וספציפי לסיטואציה שבה אתם נמצאים.

ראשית נציין כי ברור מאליו כי לדירה או לבניין חדש שנבנה ממש לאחרונה, אין צורך לבצע שטיפת קווי ביוב. מערכת הביוב בבניין תהיה חדשה ונקייה, וכמובן יעבור זמן רב עד שתאלצו להתמודד עם בעיות שונות במערכת הניקוז. אך בבניין ישן עם מערכת ניקוז ישנה ישנו צורך כמעט קבוע בשירות של שטיפת קווי ביוב, כך תוכלו לדאוג כי מערכת הניקוז הישנה לא סופחת לתוכה את כל הלכלוך דבר שעלול לסתום אותה במהירות.

בתי עסק חייבים לקבל שירות של שטיפת קווי הביוב על בסיס קבוע, שכן מערכת הניקוז שלהם פועלת כמעט באופן תמידי וכל סתימה בה תביא לסיטואציה לא נעימה בכלל עם הלקוחות והעובדים.

כמה זמן לוקח לבצע שטיפת קווי ביוב?

אחד מהדברים החשובים ביותר שאתם חייבים להיות מודעים אליהם זה הזמן שלוקח לעשות שטיפה של קווי הביוב. במחשבה ראשונה נדמה כי הפרוצדורה יכולה לקחת זמן רב, ולהביא איתה לא מעט חוסר נוחות עבורכם. אך זוהי מחשבה לא נכונה שבגללה אתם יכולים לוותר על שטיפת קווי הביוב בדירה או בבית העסק שלכם.

אם תדעו לפנות אל אינסטלטור מנוסה ההליך של שטיפת קווי ביוב יכול לקחת זמן רב. אינסטלטור מנוסה ידע לתפעל את הכלים העומדים לרשותו בצורה נכונה ומהירה, וכך בתוך זמן קצר תוכלו להגיע למצב שבו מערכת הניקוז של נקייה בצורה משמעותית. כמובן שאם אתם רוצים לדעת טוב יותר מה הזמן שלוקח לבצע את הליך השטיפה, תוכלו בשיחת טלפון אחת אלינו לקבל את כל המידע הנחוץ וכך לא תישארו עם סימני שאלה שעלולים לגרום לכם לקבל החלטות לא נכונות עבורכם.

מהם היתרונות של שטיפת קווי ביוב?

יש לא מעט יתרונות שאתם מסוגלים לקבל בזכות שטיפה של קווי הביוב בדירה או בעסק שלכם. ראשית כל כמו שכבר אמרנו, באמצעות השטיפה אתם דואגים לכך שמערכת הניקוז תישמר ותחזיק מעמד זמן רב יותר. ככל שמערכת הביוב תספח לתוכה כמות גדולה יותר של לכלוך כך היא עלולה להינזק ולגרום למצבים לא נעימים שיפריעו לכם מאוד.

בנוסף שטיפת קווי ביוב תביא למצב של מניעת ריחות רעים שעלולים להיגרם כתוצאה מהצטברות של לכלוך רב במערכת הביוב שלכם. ברגע שמערכת הניקוז לא פועלת כראוי, כמות גדולה של לכלוך ומי שפכים אינה יורדת אל הביוב כפי שאתם מצפים. במצב כזה הריח שעלול להיות בדירה או בעסק שלכם יהיה לא נעים, ואתם תתקשו מאוד להסביר מאיפה זה מגיע. פעולה אחת פשוטה יכולה להביא למצב שבו אתם לא תצטרכו להתמודד עם הסיטואציה המסריחה הזו.

ואולי הנושא החשוב ביותר שתוכלו לקבל בזכות שטיפת קווי ביוב זה חיסכון כספי. אומנם השטיפה עצמה תעלה לכם כסף, שכן מגיע עד אליכם איש מקצוע על מנת לספק לכם שירות חיוני וחשוב. אך באמצעות השטיפה תוכלו למנוע מצב שבו מערכת הביוב שלכם תעלה על גדותיה או תיהרס לחלוטין עקב שחיקה מרובה. לכן חשוב מאוד שתבצעו את הפעולה הזו, וכך תוכלו לחסוך לעצמכם לא מעט כסף שהיה יכול לצאת על תיקונים במערכת הביוב.