פתיחת סתימות

פתיחת סתימותשירות פתיחת סתימות הוא אחד השירותים המרכזיים המוזמנים מחברות אינסטלציה ואינסטלטורים פרטיים. במאמר זה נגולל בפניכם אודות סתימות מסוגים שונים ומהי הגישה הטובה ביותר לפתרון הבעיה. הבה נתחיל. מדי שנה אנשים רבים חווים סתימה בכיור שלהם, באמבטיה או בשירותים ומזמינים לצורך כך אינסטלטורים שיפתרו את הבעיה. חשוב לעשות הפרדה בין סתימה בסיסית אותה לעיתים תוכלו לשחרר בעצמכם באמצעות חומרים ייעודיים ופומפה או סתימה בסיסית מורכבת יותר בניאגרה, בפתח הביוב של האמבטיה ובחלקיו החיצוניים של הסיפון. אם מדובר על סתימה מורכבת יותר תצטרכו לשכור את שירותיו של שרברב שמחזיק בכלים ייעודיים לפתיחת הסתימה ובידע מקצועי שיבטיח לכם עבודה יסודית שתפתור את הבעיה נקודתית. טרם הזמנת איש מקצוע תמיד מומלץ לברר אם יש לכם ביטוח לנזקי מים ונזקים נוספים אותם יכולה לכסות חברת הביטוח. חשוב שתיקחו בחשבון שרוב הסתימות נוצרות בעקבות הרגלי השימוש הלקויים של באי הבית ולכן חשוב להקפיד על תחזוקה בסיסית קבועה ולדעת ששרברבים אינם מספקים אחריות על תיקון של סתימות מסיבה זו.

פתיחת סתימות מורכבות – חדיש חדש ומחודש

באם לא מדובר על סתימה “פשוטה” אלא סתימה של צנרת הביוב השייכת לבניין או לרחוב שלכם, תצטרכו לשכור את שירותיה של חברת אינסטלציה מקצועית אשר יכולה להציע לכם שירות ביובית וציוד מתקדם יותר. נכון להיום יש חברות אינסטלציה בעלות מוניטין מוצלח וניסיון רב שנים אשר משתמשות בציוד המתקדם ביותר ומציעות ללקוחותיהם שירותים חדישים, כמו למשל שירות בדיקת צנרת בוידאו באמצעותה ניתן לאתר את המיקום של הסתימה ואת הסיבה של הסתימה ולטפל בעניין באופן המדויק ביותר. כלים נוספים בהם משתמשים למטרת פתיחת סתימות מורכבות הם סילון המים הידרו ג’ט שבאמצעותו ניתן לרסק שורשים וגושים בצנרת וכך לפתור את הבעיה ביסודיות ובמהירות בהשוואה אל שיטות קלאסיות ישנות יותר. לאחר פתרון הבעיה, המומחים של חברת האינסטלציה יפרטו מה הייתה הבעיה,כיצד היא באה לידי ביטוי, כיצד היא נפתרה ובאיזה דרגה, האם היא עתיד לחזור בעתיד ומה ניתן לעשות על מנת לנסות ולמנוע בעיה כזו גם בעתיד.

ביובית לפתיחת סתימות מורכבות

אחד מהשירותים המוכרים והנדרשים ביותר וזאת בעקבות הפתרון המהיר והתוצאה המוצלחת הוא שירות ביובית לפתיחת סתימות. כאן מדובר על כלי רכב גדול שבו ממוקמות שתי מערכות. הראשונה היא מערכת שאיבה והשנייה היא מערכת מים בלחץ גבוה. במקרה של סתימה בצנרת הביוב תפקידה של המשאבה היא להזרים מים בלחץ גבוה, כאשר לחץ המים מעיף את מקור הסתימה וסילון המים מפנה את מוקד ההפרעה ומאפשר זרימה תקינה של מי הביוב.
לסיכום, חברת אינסטלציה מקצועית אשר מחזיקה בציוד מתקדם ומשוכלל שעיקרו פתיחת סתימות, ניקוי ושטיפה של צינורות הביוב ושיקום וטיפול בצינורות קיימים, היא החברה אליה יש לפנות במקרה של הצורך בפתיחת סתימות.
פתיחת סתימות

כל מה שצריך לדעת על פתיחת סתימות

כאשר אתם נדרשים לפתוח סתימה זוהי סיטואציה לא פשוטה שבה אתם צריכים לסגל לעצמכם לא מעט מיומנויות. כאשר הניסיון לשחרור הסתימה איננו מסתיים בהצלחה תצטרכו לפנות לאיש מקצוע על מנת שישחרר עבורכם את הסתימה. בכל מקרה האמצעים שעומדים לרשותכם הם מוגבלים, ולכן מעורבות של איש מקצוע עם ציוד משוכלל ברוב המקרים תביא לפתרון הבעיה. אך מה חשוב לדעת לפני שפונים לאיש מקצוע על מנת שיספק לכם שירות של פתיחת סתימות? ואיך תוכלו לדעת כי הסתימה באמת שוחררה, והצנרת לא תיסתם פעם נוספת? לכל השאלות הללו יש תשובות, ואנו כאן על מנת לספק לכם אותם.

מה לעשות לפני שקוראים לאיש מקצוע?

איש המקצוע שיספק לכם פתרונות כאשר הצנרת בדירה או במשרד שלכם סתומה זה אינסטלטור. אך יש לא מעט דברים שתוכלו לנסות ולעשות עוד בטרם תקראו לאיש המקצוע על מנת שיפתור עבורכם את הבעיה. ראשית אתם יכולים לנסות ולשחרר את הסתימה באמצעות פומפה, שהיא הכלי השימושי והקל ביותר לשחרור סתימות. אם מדובר בסתימה במערכת הסיפון יש לא מעט תכשירים שיכולים לשמן את מערכת הסיפון וכך לשחרר את הסתימה שנוצרה שם. אם ניסיתם כל אחת מהפעולות הללו ללא הצלחה, זה בהחלט יהיה הזמן הטוב ביותר לקרוא לאינסטלטור על מנת שיבצע עבורכם פתיחת סתימות מקצועית עם ציוד משוכלל.

מה צריך לבדוק לפני שמזמינים אינסטלטור עבור פתיחת סתימות?

ראשית כל הדבר הראשון שעליכם לשים אליו לב למורכבות של הסתימה, כמובן שככל שמדובר בסתימה קלה יותר כך העבודה של איש המקצוע תהיה פשוטה יותר. בנוסף באפשרותכם לבדוק את ביטוח הדירה שלכם, שיכול לכסות את העלות של התיקון בצנרת. לא מעט ביטוחים מספקים את השירות הזה של פתיחת סתימות או כל בעיה אחרת הקשורה לצנרת בדירה שלכם. אם מדובר בבעיות המגיעות מצנרת הביוב של הבניין כולו תצטרכו לפנות אל איש מקצוע אשר יש ברשותו ביובית על מנת שיפתור עבורכם את הבעיה. לכן תשימו לב לסוג הבעיה ואל מי אתם פונים עבור פתיחת סתימות.

על מה חשוב להקפיד בזמן העבודה של האינסטלטור?

אנשים רבים לא יודעים זאת, אך כאשר אינסטלטור עובד חשוב מאוד שתהיו קשובים ותסתכלו על המהלכים אותם הוא מבצע. פתיחת סתימות זוהי אומנם פעולה פשוטה יחסית עבור איש מקצוע, אך לא מעט אנשי מקצוע ינסו להחמיר את הבעיה על מנת לגזור עליכם קופון. תמיד תשאלו שאלות על מהות העבודה, ועל הבעיות שאותן האינסטלטור מגלה ונאלץ לתקן בזמן אמת. בנוסף אם תבינו את דפוס העבודה של האינסטלטור לא מן הנמנע כי בפעם הבאה תוכלו לבצע פתיחת סתימות באופן עצמאי ומבלי לקרוא לאיש מקצוע על מנת שיספק לכם את השירות הזה.

מה חשוב לבדוק לאחר סיום התיקון של האינסטלטור?

הנחת העבודה הבסיסית שלכם היא שאין אחריות על שירות של פתיחת סתימות, ולכן אם לא תדאגו לשמור על הצנרת שלכם ככל הנראה תצטרכו לפנות שוב לאינסטלטור. הסתימה במערכת הניקוז של הדירה שלכם מתרחשת ברוב המקרים מהרגלי צריכה רעים שלכם, ולכן חשוב מאוד לשים לכך לב.

עליכם לדאוג כל הזמן כי הכיור והאמבטיה שלכם נקייה, כך תמנעו ממצב שבו לכלוך עשוי לסתום את זרימת המים ולגרום לסתימה כללית במערכת הניקוז. הניקיון יכול להתבצע אחת לכמה ימים, ולא חייב לבצע אותו באופן יסודי בכל יום. אך תשתדלו שלא להזניח את הנושא הזה כי הוא חשוב מאוד.

אופציה נוספת שתוכלו לאמץ על מנת שתמנעו ממצב של סתימה בכיור או באמבטיה היא רשת סינון. רשת הסינון תאגור בתוכה את כל הלכלוך הגדול שעשוי לגרום לסתימה במערכת הניקוז, וכך יהיה לכם ראש שקט וביטחון מלא כי מערכת הניקוז שלכם נשארת נקייה כל הזמן.

פתיחת סתימות זוהי לא סיטואציה נעימה כמו שציינו, ולכן באפשרותכם לשפוך אחת לחודש 8-10 ליטר של מים חמים שיעזרו לכם לפתוח את מערכת הניקוז ולסלק את כל הלכלוך שכן הצליח להסתנן פנימה. מדובר בפעולה פשוטה יחסית שיכולה לעשות פלאים בכל הקשור למערכת הניקוז שלכם. אז זה הזמן שלכם לדאוג למערכת הניקוז בבית שלכם, כך שלא תצטרכו לקרוא לאינסטלטור בכל שבוע.

 

פתיחת סתימות במרכז|פתיחת סתימות בשרון