סתימה בביוב

סתימה בביובאיך להתמודד עם סתימה בביוב? כמה פעמים מצאתם את עצמכם עומדים מול ביוב סתום? זוהי בהחלט אחת מהתחושות הכי לא נעימות שיכולות לקרות לכם. סתימה בביוב יכולה גם להגיע ללא כל הכנה מוקדמת, דבר שיגרום לכך שתצטרכו להכין תוכנית גיבוי שתוכלו ליישם מיד כאשר הסיטואציה מתרחשת. בחלק לא קטן מהמקרים הבעיה יכולה להיגרם כתוצאה משימוש לא נכון שלנו, וזריקת פסולת שעלולה לגרום לצנרת הביוב להיסתם. אך ישנם מקרים שבהם האשמה כלל לא נופלת עלינו, ובסיטואציה כזאת התסכול יכול להיות אפילו גדול יותר. אך לפני שאתם מתעצבנים ומתחילים להיות מתוסכלים, יש לא מעט פתרונות שיעזרו לכם לחזור במהירות לשגרה.
יש לא מעט גורמים שיכולים לגרום למצב של סתימה בביוב, ולכן חשוב מאוד שתכירו אותם על מנת שתהיו מודעים לסיכון שלהם. כמובן שככל שמערכת הביוב בדירה או בבניין שלכם תהיה ישנה יותר, כך הסיכוי שלה להיסתם יהיה גבוה יותר. לכן אל תיקחו את המצבים האלה בתור מצבים שיכולים לגרום באופן וודאי לסתימה, אך מרבית הסיכויים שאם יש לכם צנרת ישנה ורעועה – הם יגרמו לסתימה ויהפכו את החיים שלכם להיות קצת יותר קשים. כמובן שאין לכם מה לדאוג, לכל אחת מהסיטואציות הללו יש פתרון שיעזור לכם לחזור לשגרה במהירות וללא עיכובים מיותרים.

חומרים שומניים גורמים למצב של סתימה בביוב

אחת מהסיבות העיקריות שיכולות לגרום למצב של סתימה במערכת הביוב שלכם זה שימוש בחומרים שומניים. החומרים השומניים מצטברים במשך זמן רב על גבי דפנות הצנרת, וככל שהזמן עובר כך מצטברים עוד ועוד חומרים שומניים. כמו שכבר ציינו כאשר מדובר במערכת ביוב ישנה, ישנם לא מעט חומרים שומניים אשר הצטברו עליה במשך השנים הארוכות.
אתם בטח שואלים את עצמכם מהם הסיבות השכיחות ביותר להצטברות השומנים הללו? התשובה לכך היא האוכל והלכלוך שכל אחד שופך לתוך מערכת הניקוז בעת תהליך הניקיון. זוהי הסיבה לכך שמצב של סתימה בביוב היא מצב שכיח מאוד אשר מתרחש כמעט בכל דירה בכל שנה. כמובן שככל שמערכת הביוב תהיה חדשה יותר כך תוכלו להתמודד עם הסיטואציה טוב יותר.
ישנן לא מעט דרכים שאמצעותן תוכלו להתמודד עם מצב של סתימה בביוב כתוצאה משומנים. אחת מהדרכים היעילות ביותר זה לשפוך מידיי שבוע כמות גדולה של מים חמים אשר תסיר את כל השומנים החדשים שהצטברו. כך תוכלו לדאוג שמערכת הניקוז שלכם נקייה משומנים.

שורשים של עצים בצנרת הבניין

עוד סיבה שכיחה מאוד למצב של סתימה בביוב זה חדירה של שורשי עצים אל תוך מערכת הניקוז. הרי לכל אדם ברור כי מערכת הניקוז אינה יכולה להתמודד עם חדירה של עצים אשר חוסמים את זרימת הביוב התקינה. כמובן שאם מדובר בכמות קטנה של שורשי עצים, החסימה תהיה חלקית ועדיין תוכלו להשתמש במערכת הביוב שלכם. אך כאשר תחדור כמות גדולה של שורשי עצים, ככל הנראה מערכת הניקוז שלכם תיסתם במלואה.
במצב כזה יהיה לכם קשה מאוד לתקן את המצב אופן עצמאי, והפתרון הטוב ביותר שלכם יהיה לקרוא לאיש מקצוע על מנת שישחרר את כל שורשי העצים שגורמים לחסימה. סתימה בביוב במצב כזה חייבת להיות מטופלת במהירות על מנת למנוע מצב של פגיעה במערכת הניקוז עצמה, דבר שיכול להביא איתו בעתיד עוד לא מעט צרות שעלולות לפגוע באיכות החיים שלכם בצורה ניכרת.

הבדלי טמפרטורה שגורמים למצב של סתימה בביוב

הסיבה האחרונה שנרצה לדבר עליה, זה מצב של שחיקה הנגרמת כתוצאה מהבדלי טמפרטורה. במדינת ישראל אומנם קשה מאוד למצוא סיטואציה שכזו, אולי רק במקומות הגבוהים בהם הבדלי הטמפרטורה יכולים להיות קיצוניים.
כאשר ישנו הבדל משמעותי בין הטמפרטורה בקיץ ובין הטמפרטורה בחורף מערכת הניקוז עשויה עם השנים להתעקם ולהישחק. במצב כזה ככל שיעבור הזמן כך מערכת הניקוז תתעקם יותר ויהיה קשה למי הביוב לזרום בצורה תקינה.

סתימה בביוב שמתרחשת כתוצאה מהבדלי טמפרטורה מחייבת להחליף את כל הצנרת, ואין דרך אחרת יעילה יותר לפתור אותה. אך בעת התקנת הצנרת החדשה אתם תוכלו ליהנות מצנרת מתקדמת אשר תחזיק מעמד זמן רב יותר ותשרת אתכם בצורה נאמנה. אך כמו שכבר אמרנו מקרים כאלה כמעט ולא מתרחשים במדינת ישראל.