ניקיון וחיטוי מאגרי מים

ניקיון וחיטוי מאגרי מיםחיטוי מאגרי מים או ניקיון מאגרי מים הם תהליכים הכרחיים אשר ההנחיות מחייבות שיקרו בבניינים משותפים פעם בשנה. מאגרי המים למעשה מתפקדים כגיבוי לשימוש המים בבניין. כמובן שייעשה במאגרים שימוש גם במצב חירום כמו שריפה. ישנו מנגנון שדואג למילוי המאגר בעת ריקונו. קיימות שיטות שונות כשמדברים על מאגרי מים. שיטחת אחת היא הזרמה של המים בעזרת משאבות מיוחדות שגורמות להזרמה לצנרת הבניין. שיטה נוספת היא שימוש במאגר במצבים בהם מגיע מהעירייה לחץ מים נמוך בלבד.
מאגר מים נמצא בבניינים בני חמש קומות לפחות. בחלק מהמקרים הוא נשמר בבריכת בטון ובחלק מאוחסן במיכלי פלסטיק.

חייב טיפול מקוציע בניקיון וחיטוי מאגרי מים

טיפול במאגר מים חייב להיות מקצועי על מנת לשמור על האיכות של המים. אנו ממליצים לכם כדיירים לוודא עם הועד שפעולות השימור שיש לקיים אכן מתבצעות. פעולות השימור האלו הן ניקיון מאגרי מים וגם חיטוי מאגרי מים.

במאגרי מים יש סכנה להיווצרות זיהום שיכול לקרות עקב לכלוך או חדירה של חומרים, ועל כן פעולות אלו הן חיוניות. לפי ההנחיות של משרד הבריאות והתקנות של מכון התקנים, ישנה חובה של חיטוי מאגרי מים פעם בשנה. כפי שאתם מתארים לעצמכם, ניקיון מאגרי מים ביסודיות פעם בשנה הוא צעד חשוב מאין כמותו.

ד”ר ביוב מומחים בניקיון וחיטוי מאגרי מים

דבר נוסף שיש לדאוג לביצועו הוא אטימת המאגרים בעזרת ספוגים ורשתות כך שלא יכנסו גורמים מזהמים. פעולה רצויה נוספת היא רשת שתמנע כניסת יתושים. עקב חשיבותו של הדבר נדגיש זאת שוב – על מנת לשמור על מאגרי המים, חובה לדאוג לביצועם של חיטוי מאגרי מים וכמובן ניקיון מאגרי מים.
ניקיון מאגרי מים כמו גם חיטוי מאגרי מים חייבים לפעול על פי ההנחיות הברורות של משרד הבריאות. במצבים של חיטוי יש לרוקן את המאגרים ולחטא בעזרת סודיום היפוכלוריט. בפעולת הניקיון יש לבצע ניקוי מתכת במאגר באמצעות מברשת עם זיפים קשים.
כשמסיימים את עבודת החיטוי, חשוב מאוד להדביק במקום בולט תווית עם פרטיו של מבצע העבודה, כתובתו, תאריך ביצוע העבודה והתאריך בו עתיד להתקיים ניקוי נוסף.

 

ניקוי מאגרי מים במרכז|חיטוי מאגרי מים בשרון|ניקוי מאגר מים בבניין