טיפול נגד שורשים בביוב

טיפול נגד שורשים בביובאחת הבעיות השכיחות ביותר היא בעיית שורשים בצנרת הביוב. כאן חשוב לדעת שלא כל האינסטלטורים מומחים בתחום ולכן חשוב מאוד להקפיד ולשכור את שירותיה של חברה המציעה שירות טיפול נגד שורשים בביוב. על מה מדובר ומה הנקודות החשובות אותן יש לקחת בחשבון כאשר אתם שוכרים שירות זה? התחילו לקרוא!
רוב האנשים מחליטים לקחת את העניינים בידיים שלהם ולבצע את העבודה בעצמם. החלטה זו שגויה ולעיתים מובילה לתוצאות גרועות ביותר. שכן, חשוב לקחת בחשבון שחיתוך שורשים באופן ידני ולא מקצועי הוא למעשה תלישת שורשים. תלישה של שורשים מאצה את קצב הצמיחה של השורשים ויש כאלו אשר טוענים שהיא גם תורמת לעיבוי של השורשים. חברת אינסטלציה רצינית ובעלת וותק רב שנים בתחום תדע כיצד לספק את אותו טיפול נכון המותאם אישית למצב הצנרת וגודל השורשים.

מדוע לטפל בשורשים?

אם אתם תוהים מדוע חשוב לטפל בשורשים הגדלים בצנרת הביוב, חשוב שתדעו שהשורשים יוצרים סתימות בצנרת אשר יכולות להוביל גם לסתימה בשירותים והצפה. שורשים נמשכים למקורות מים ולכן הצנרת היא אחד המוקדים החזקים ביותר של צמיחת שורשים. מסיבה זו חשוב לנקוט באותו טיפול נגד שורשים בביוב, אם הכוונה היא אל טיפול מנע או טיפול שעיקרו לפתור בעיות שמקורם בצמיחה של שורשים בצנרת הביוב.

טיפול נגד שורשים בביוב – התהליך

• צעד ראשון – צילום של צמיחת השורשים וזאת באמצעות מכשור ייעודי משוכלל, כמו למשל מצלמות וידאו המיועדות למטרה זאת. שירות בדיקה של צנרת בוידאו תאפשר לזהות את הבעיה במהירות ובאופן מדויק ולהתאים טיפול נגד שורשים בביוב ביעילות.

• צעד שני – לאחר תכנון מדויק יש להתחיל וליישם את הדברים. כאן יבוצע חיתוך מקצועי ויסודי של השורשים בביוב וזאת בלי להזיק לצנרת. פעולה זו יש לעשות רק לאחר צילום של המקום, תכנון של הדברים, שימוש בחומר המיועד לקטילה של שורשים או באמצעי של לחץ מים או באמצעות שימוש במכונה מיוחדת אשר חותכת את השורשים באופן מדויק.

פעולת חיתוך שורשים ושימוש בחומר קוטל שורשים מוגדרת כפעולת מנע אותה יש לבצע לפחות פעם – פעמיים בשנה וזאת על ידי בעלי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב בתחום זה. בנוסף, תמיד חשוב לוודא שלא בוחרים בחברה אשר משתמשת ברעלנים אשר יכולים להשתחרר לסביבה ולמים מהצינור ובכך לסכן את בעלי החיים והאנשים.

חשוב לקחת בחשבון

באם אתם חווים סתימה וזאת בעקבות שורשים שגדלו בצנרת הביוב, חשוב שתדעו שלא תמיד ניתן לפתור את הבעיה ללא החלפת צינור. לצערנו, למרות הרצון הטוב והמקצועיות יש מצבים בהם אנשים מחכים לאורך זמן ואינם מקפידים על פעולות תחזוקה-מנע ולכן יש בהחלט מצבים בהם צריך להחליף את הצינור או לתקן אותו. דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שמכיוון שהשורש של העץ חזק יותר מהצינור בו משתמשים, שיטות רגילות לפתיחת סתימות לא יעזרו במקרה בו נדרש טיפול נגד שורשים בביוב. בהצלחה!