חיתוך שורשים בביוב

חיתוך שורשים בביובלעיתים חדירה של שורשי צמחים ועצים עלולה לרוב להיכנס ולחדור לתוך מערכות הביוב וליצור סתימות בצנרת או סתימות והצפות בשירותים. זו בעיה נפוצה ומוכרת וגם חוזרת על עצמה לעיתים קרובות על כן יש לחתוך מראש את השורשים בביוב בכדי למנוע סתימות והצפות. ראשית יש לאבחן את הנושא בצורה קפדנית,מדויקת ומקצועית. למשל לבדוק האם השורשים חדרו בצורה משמעותית למערכת הניקוז, האם נוצרו בעקבות כך שברים וסדקים שונים, וכן לבדוק את הדרך לסילוק שורשים אלו וכן על מנת למנוע מצב זה גם בעתיד, חיתוך שורשים בביוב.

חיתוך שורשים בביוב למניעת נזקים חמורים בצנרת

שורשים וצמחים כידוע נמשכים למקורות של מים ולכן הצנרת יכולה להוות עבור צמחים מקור תזונה של מים בשפע רב. בעיקר עצי הפיקוס יכולים להתארך תוך זמן קצר לעשרות מטרים ועל כן חשוב לא לשתול אותם בקרבה של מבני מגורים או מערכות ביוב. חיתוך שורשים בביוב גם החיתוך והגיזום למעשה מגביר את פעולת הצמיחה של השורשים ולכן כל פעם שחותכים שורשים בביוב על מנת למנוע נזקים חמורים לצנרת, חשוב לזכור שצמחים ושורשים מטבעם להמשיך ולצמוח שוב ואולי אף בקצב מוגבר יותר.

מגוון של פתרונות למניעת שורשים בביוב

פתרונות משולבים רבים על כן מיועדים לתת פיתרון למצב של צמיחת שורשים במערכת הביוב. ראשית יש לאתר את מקום הצמיחה של השורשים זאת דרך צילום על ידי מצלמות ביוב, יש לחתוך את השורשים מבלי להזיק לצנרת או למערכות אחרות, לנקות את הצנרת היטב ולאחר מכן להשתמש בחומר המיועד לקטילת שורשים. אופן פעילות הצילום הוא קריטי כיוון שהוא מזהה את המיקום המדויק ביותר של השורשים ומאפשר לחדור בצורה המדויקת ביותר אל לב השטח בכדי לעקור שורשים ומזיקים אלו. זוהי בעיה מורכבת ועל כן דורשת את הטיפול המקצועי והמורכב ביותר בכדי לא ליצור מצבים של הרס רב יותר או נזקים. שימוש במכונה מיוחדת חותכת את השורשים ברמות דיוק מקסימאליות ללא פגיעה במבנה שמסביב ולאחר מכן יש להשתמש בחומר הקוטל שורשים שמוכנס אל תוך הצנרת, כך שיכולת הצמיחה של השורש לא תהייה אפשרית ומצד שני חשוב לשמור גם על איכות הסביבה ולא להשתמש ברעלנים שעלולים לחדור למים דרך הצנרת. טיפולים מונעים אלו הם טיפולים משלימים שיש לחזור עליהם לפחות פעם בשנה, פעולת החיתוך האבחון והשימור כולו דורשים טיפול מיומן ומקצועי ביותר על ידי חברה מקצועית בעלת כל ביובית והניסיון הדרוש.